گوگل آنالیتیکس در بازاریابی چگونه کمک می کند؟

گوگل آنالیتیکس در بازاریابی

 

گوگل آنالیتیکس در بازاریابی چگونه کمک می کند؟

یکی از ابزارهای تحلیل کسب و کار گوگل آنالیتکز است. این ابزار توسط گوگل ارائه شده و داشبورد بسیار آسان و راحتی دارد .
گوگل آنالیتیکس در بازاریابی میتواند میزان بازدید سایت را تا ۳۳% و نرخ کلیک را تا ۲۱% برای صفحه اصلی سایت ارتقاء دهد. این ادعایی است که خود این سایت در صفحه آموزش خود از زبان یک مشتری بیان می کند.

google Analytics 360 + Salesforce ابزاری است که برای اولین بار اطلاعات فروش، بازاریابی و تبلیغات در باهم ترکیب کرده است. با این ابزار مدیران می توانند دیدکاملی از رفتار مشتریان در برخورد با تبلیغات و سپس اقدام به خرید مشتریان بدست بیاورند و کانالهای بازاریابی خود را بر اساس این اطلاعات ویرایش و اصلاح کنند.

گوگل در سایت  گوگل آنالیتیکس در بازاریابی آموزش های گوگل آنالیتیکز را در دو بخش مقدماتی و حرفه ای ارائه میدهد و در کنار آن آموزش های گوگل تگ منیجر Google tag manager، بهینه سازی برای گوگل Google Optimize، گوگل دیتا استودیو  Google Data Studio را قرار داده است.
گوگل آنالیتیکس در بازاریابی Google Analytics چگونه کار میکند؟

بخوانید: ۲۵ ابزار کاربردی برای گوگل

اگر بخواهیم به سوال گوگل آنالیتیکس چیست پاسخ کاملی داده باشیم باید بگوییم که گوگل آنالیتیکس  ابزار آنلاین برای نمایش آمارهای مربوط به سایت است. که برای کار با آن باید کد هایی را به سایت خود اضافه کنیم.گوگل آنالیتیکس در بازاریابی برای پردازش داده های بدست آمده به زمان نیاز دارد. مدت زمانی که باید برای آنالیز سایت منتظر بمانیم متغییر است و بسیتگی به ترافیک سایت دارد ، هرچه شما بازدید کننده کمتری داشته باشید تحلیل شما کمتر قابل اعتماد است و هرچه مخاطبان شما بیشتر باشند ، تحلیل شما دقیق تر خواهد بود و استراتژی درست تری می چینید.

گوگل آنالیتیک چه آماری به ما ارائه می دهد ؟

۱- بازدید کننده سایت شما چه کسانی هستند؟ جنسیت ، سن و موقعیت جغرافیایی آنها چیست؟ از چه صفحه ی نمایش، سیستم عامل و دیوایسی استفاده می کنند.

۲- چه مدت کاربران در سایت شما می مانند؟ میزان مدت زمانی که کاربر در سایت شما و صفحات فرود شما باقی می ماند را بدانید.

۳–کاربران کدام صفحات را بازدید کرده اند و چه چیزی را انتشار داده اند؟

۴- مشخص کردن ساعات مراجعه کاربران به سایت شما

۵-کاربران سایت، شما را چگونه پیدا می کنند؟

۶- مشاهده زنده آمار ترافیکی خود

و ده ها اطلاعات و امکانات دیگر

منبع : سئو۲۴

2 پاسخ به “گوگل آنالیتیکس در بازاریابی چگونه کمک می کند؟”

  1. نرگس گفت:

    چه اطلاعات خوبی رو میده

پاسخ دهید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *